Najistotniejszym elementem twórczości artystki, dzięki któremu najpełniej się realizuje, jest udział w Międzynarodowych Sympozjach i Plenerach Rzeźbiarskich, gdzie ma możliwość tworzenia w dużej skali, w różnym materiale (najczęściej drewno i kamień). Rzeźby te wpisują się później na stałe w krajobraz miejsca, w którym powstały. Począwszy od 1994 roku uczestniczyła w przeszło 60 Międzynarodowych Sympozjach i Plenerach Rzeźbiarskich, prezentując polską sztukę nawet w tak odległych zakątkach świata, jak Afryka czy Azja. Na wielu z nich została laureatką Grand Prix, nagród i wyróżnień. O jej rzeźbiarskich realizacjach dr Dorota Grubba-Thiede napisała:
(…) Lidia Rosińska wprowadza do swoich rzeźb element powietrza, lekkości, przemian, otwartą semantykę i inne ujmujące cechy właściwe wybitnej sztuce, w horyzoncie najróżniejszych kultur – we wszystkich przestrzeniach Świata. Jej realizacje wydają się rozpraszać nazbyt gęstą przestrzeń, prószyć, dotleniać subtelną energią kobiecą. (…)
Nieodłączną część jej twórczości stanowi rysunek oraz tworzenie przestrzennych form ceramicznych.
Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym poprzez udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w zbiorach wielu kolekcji w kraju i na świecie.
Od 2016 roku pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Zakopiańskiego Centrum Kultury. Jednocześnie jest dyrektorką, kuratorką wystaw oraz autorką cyklicznych projektów wystawienniczych m.in. „Artyści Zakopiańscy”, „Alfabet Sztuki”, „Góry-Morze-Morze-Góry”, „Ogólnopolski Konkurs Malarski Moje Zakopane” w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem.