→ Koncert oratoryjny
→ Zajęcia interaktywne dla dzieci pt. „Uwaga-potwór!”
Wykonawcy: Baroque Collegium 1685 (orkiestra & chór)
dyr. Agnieszka Żarska
Autorski projekt organizowany przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, które przyjęło sobie za cel popularyzację muzyki mistrzów Baroku. Podobne edukacyjne programy prowadzone były w Szczawnicy, Nowym Sączu oraz Chrzanowie, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz żywym odbiorem uczestników.
Tym razem artyści międzynarodowego Baroque Collegium 1685 odwiedzą Zakopane, aby zaprosić do udziału w muzycznych przeżyciach mieszkańców stolicy Tatr oraz przebywających tam turystów.
W ramach projektu odbędą się interesujące zajęcia dla dzieci klas IV-VI, na które serdecznie Państwa zapraszamy.
UWAGA – POTWÓR!
Zajęcia interaktywne w oparciu o oratorium „Saul” G. F. Händla, dla dzieci z klas IV – VI
25 października 2019 r. /piątek / godz. 13:00
Salka teatralna przy Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, ul. Krupówki 1a
WSTĘP WOLNY, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: tel. 18 201 27 92 lub mailowo office@promocja.zakopane.pl.
Zajęcia interaktywne dla uczniów klas IV-VI, pod tytułem: „Uwaga-potwór”, będą prowadzone w oparciu o Oratorium „Saul” G. F. Händla. Dzieci dowiedzą się m.in. kim był Jerzy Fryderyk Händel i o czym jest Oratorium, nauczą się rozpoznawać instrumenty grające w barokowej orkiestrze i ich brzmienie oraz głosy w barokowych chórze. Każdy uczestnik zajęć otrzyma bezpłatny folder do wspólnej pracy, podczas gdy muzycy na bieżąco prezentować będą omawiane fragmenty utworów.
W ramach projektu, odbędzie się również koncert oratoryjny w Kościele pw. św. Rodziny. W programie wieczornego koncertu pt. „Wielkie Oratoria G. F. Händla” znajdą się wybrane uwertury i chóry z händlowskich oratoriów: Mesjasz, Saul, Juda Machabeusz, Teodora, Estera. Wykonawcami koncertu będzie zespół Baroque Collegium 1685, składający się ze znakomitych czeskich instrumentalistów, związanych z orkiestrą Musica Florea Praha, oraz z zespołu wokalnego, który stanowią szczawniccy kameraliści, a także zaproszeni do projektu goście. Próby poprzedzające wydarzenie odbędą się w Szczawnicy. Całość poprowadzi Agnieszka Żarska – dyrektor artystyczny Baroque Collegium 1685.
Wejściówki na koncert dostępne od października w:
Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościuszki 17, tel. +48 18 201 22 11;
oraz
Małopolskie Centrum Informacji Turystycznej
ul. Kościeliska 7, tel. +48 18 201 20 04;
czynne: poniedziałek – sobota 9:00 – 17:00
Organizator: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny
Partnerzy: Zakopiańskie Centrum Kultury, Fundacja Andrzeja Mańkowskiego, Thermaleo Plus Sp. z o.o., Musica Florea Praha.
Wydarzenia organizowane w ramach projektu „Arcydzieła dostępne”; dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.