GODZINY OTWARCIA

wtorek - piątek 10.00 - 18.00

sobota - niedziela 10.00 - 16.00

WDARZENIA

Wyniki pierwszego etapu I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane”


W dniu 4 września 2017 roku w Miejskiej Galerii Sztuki 
im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem
odbyły się obrady Jury I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego „Moje Zakopane” w składzie:

Zofia Gołubiew - Przewodnicząca Jury - historyk sztuki (Kraków)
Agnieszka Nowak Gąsienica – Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane
Lidia Rosińska Podleśny – kurator wystawy
Arkadiusz Karapuda – artysta malarz, prodziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Na konkurs zgłoszono 139 prac 61 Artystów z całej Polski. 
Jury, po wnikliwej analizie zdjęć zgłoszonych prac, postanowiło zakwalifikować do wystawy pokonkursowej 47 prac 35-ciu Artystów.

Wszystkim Artystom dziękujemy za udział w konkursie, a Autorom prac dopuszczonych do wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego serdecznie gratulujemy i prosimy o dostarczenie prac (wymienionych w liście artystów i prac zakwalifikowanych do wystawy),
w terminie od 25 września do 29 września 2017 na adres Galerii (ul. Krupówki 41, 34-500 Zakopane)

Uroczysty wernisaż wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się 

13 października (piątek), o godz. 17:00.

W imieniu organizatorów konkursu
Lidia Rosińska-Podleśny

LISTA ARTYSTÓW I PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY 
„MOJE ZAKOPANE”:

1. Andrzejewska Małgorzata
praca „ Tatry 1” (olej, płyta polistyrenowa 100x5cm)
praca „Tatry 2 (olej, płyta polistyrenowa 100x58cm)
praca „Tatry 3” (olej, płyta polistyrenowa 100x58cm)

2. Będkowska Beata
praca „Moje wędrówka II” (akryl, płótno 40x50 cm)
praca „Na Pęksowym Brzyzku” (akryl, płótno 40x50)

3. Bugaj-Tomaszewska Beata
praca „Dolina Kościeliska” (tech. własna na płycie mdf)

4. Chomiak Magdalena
praca „Morskie Oko III” (pastel 50x70cm)

5. Drozd-Witek Małgorzata
praca „Dobre duchy Zakopane 1” 
(tech. mieszana na płótnie 70x50cm)

6. Gołaszewska Joanna
praca „Zakopane I” (olej, płótno 90x90cm)
praca „Zakopane III” (olej, płótno 90x90cm)

7. Jagielska Ryszarda Łucja
praca „Halny nad śpiącym rycerzem” ( akryl 50x35cm)

8. Jagielski Wacław
praca „Góry moje góry”(olej 18x24cm)
praca „Górskie krokusy” (olej 18x24cm)

9. Jankowska Agnieszka
praca „Sonet tatrzański”(papier 100x70cm)

10. Jóźwiak Agata
praca „Góra i chmury” (tusz na papierze 30x40cm)

11. Klonowski Kamil Emanuel
praca „Atma” (olej, płótno 50x60cm) 

12. Konopacka Maria
praca „Kamień, Woda, Góra, Chmura” 
(akryl, płótno 80x60cm)

13. Kozera Ewa
praca „Giewont 1” (tech. własna 120x75cm)
praca „Trawy 1” (tech. własna 50x70cm) 

14. Kozikiewicz Janusz
praca „Droga do Czarnego Stawu” (gwasz 100x70cm)

15. Krawczyk Marcin
praca „Zakotatry 1” (olej, płótno 120x80cm)
praca „Zakotatry 2” (olej, płótno 120x80cm)

16. Kulej Włodzimierz
praca „Szpiglasowa grań” (tech. własna 130x100cm)

17. Kułacz-Karpiński Krzysztof
praca „Wiosna w Dolinie Chochołowskiej” 
(akryl, płótno 130x100cm)

18. Makiel-Hędrzak Marlena
praca „Wspinaczka Zofii Becker” 
(akryl na płótnie 70x50cm) 
praca „Przed nocą wieczną” 
(akryl na płótnie 70x50cm) 
praca „Na szlaku”(akryl na płótnie 70x50cm)

19. Mętel Krzysztof
praca „Tatry” (akryl, płótno 90x60cm)

20. Motylski Janusz
praca „Impresje tatrzańskie” (olej, płótno 100x100cm)

21. Musierowicz Bolesław
praca „…przed upalnym zachodem” 
(olej na płótnie 100x81cm)

22. Nowak Rozalia
praca „Giewont” (olej 30x30cm)

23. Raczyńska Weronika
praca „Postój koni” 
(olej modyfikowany na płótnie lnianym 50x40cm)

24. Radochońska Helga Maria
praca „Dolina Pięciu Stawów Polskich jako Dolina 
Mojej miłości” (olej na płótnie 100x80cm)
praca „Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami” 
(olej, płótno 100x80cm)

25. Rosińska Małgorzata
praca „Zakopane moje miasto” 
(olej na płótnie, dyptyk 150x150cm)

26. Schumacher Anna
praca „Wodospad II Siklawa” (akryl, płótno 100x120cm)

27. Słota Dariusz
praca „Na szlaku” (olej, płótno 100x130cm)

28. Sroczyńska-Gudajczyk Marzena
praca „Koncert na zakopiańską nutę II”
(olej na płótnie 100x1000cm)
praca „Koncert na zakopiańską nutę III”
(olej na płótnie 100x100cm)

29. Stanisławska-Pitoń Monika
praca „Tancerka góralska I” ( olej na płótnie 100x50cm)

30. Świątek Paweł
praca „Bez tytułu 2”(akryl 50x40cm)

31. Wachulski Miłosz Kasper
praca „ Pod skocznią”( akryl na drewnie 59,4x84,1cm)

32. Włodarczyk Magdalena
praca „Góry 12” (olej, płótno 70x60cm)

33. Żurkowski Lech
praca „Świerk w słońcu” (tusz chiński, papier 35x50cm)

34. Żylińska-Jestadt Mariola
praca „Sen o Krupówkach 2” 
(akryl na płótnie 70x50cm)

35. Żyła Anna
praca „Kompozycja I” (akryl, płótno 100x130cm)
praca „Kompozycja VI” (akryl, płótno 100x130cm)























































































DO GÓRY

Serwis wykorzystuje pliki cookies. W dziale Polityka Prywatności mogą Państwo przeczytać o zasadach ich używania oraz ustawieniach przeglądarek internetowych. Korzystając z serwisu akceptują Państwo wymienione w Polityce prywatności postanowienia.