GODZINY OTWARCIA

wtorek - piątek 10.00 - 18.00

sobota - niedziela 10.00 - 16.00

WYDAWNICTWA

Quo Vadis - Wystawa artystów, członków ZPAP Okręg Zakopiański

cena 3 zł

Specyfikacja :
wym: 21 cm x 27,2 cm
okładka: tektura, matowa
ilość stron: 34 str.
rok wydania: 2014
ISBN 978-83-60189-49-8
Katalog wydany w związku z organizacją zbiorowej wystawy artystów zrzeszonych w ZPAP o/Zakopane.
 
QUO VADIS - proste, codzienne pytanie. Odpowiedź na nie bywa równie banalna. Najczęściej to krótka informacja. Do sklepu, szkoły, pracy. Bywa jednak, że na to proste pytanie, zadane w kontekście naszego życia nie ma odpowiedzi lub jest ona niezwykle trudna. Możemy szukać jej całe życie, a bywa, że jest nią każdy kolejny dzień naszej egzystencji. Czasem więc łatwiej odpowiedzieć nie wprost. Złożyć wiersz, namalować obraz, napisać symfonie. 
     W tym roku pytanie to zadali sobie zakopiańscy artyści. Odpowiedziało na nie 29 osób. Obrazami, grafikami, tkaninami, rzeźbami. Każdy swoim własnym językiem artystycznym, w swój szczególny sposób. Nie zawsze jest to odpowiedź dokończona. Często pytanie to jest zadawane widzowi, który sam musi odnaleźć na nie odpowiedź pośród barw, kształtów, faktur i kompozycji, które tworzą. Bardziej lub mniej jednoznacznych. Realnych i abstrakcyjnych. Nie zawsze będzie to łatwe. Nie zawsze optymistyczne. Zmaganie z poszukiwaniem naszej przyszłości nie jest wszak proste. Ludzkość od lat próbuje temu sprostać wielokrotnie zawierzając w tej materii ludziom posiadającym w ich mniemaniu szczególne po temu zdolności. A może są nimi także artyści - bardziej wrażliwi, czuli na ponadzmysłowe sygnały otaczającego nas świata. 
     Ale czy znalezienie tej odpowiedzi nas uszczęśliwi? Może szczęście daje jej poszukiwanie, smakowanie odkrywania jej tajemnicy? Najintensywniejszy smak orzecha jest wtedy, gdy go rozgryzamy i rozcieramy na języku jego słodko-gorzką tajemnicę. Podobnie jest z życiem. Podobnie ze sztuką. Ile razy patrząc na obraz przeszywa nas dreszcz emocji. Uczucie niepowtarzalne, jednostkowe, ale na tyle mocne, że pozostaje w nas głębokie przekonanie o tym, że właśnie ta chwila jest najważniejsza, jest istotą wszystkiego.



DO GÓRY

Serwis wykorzystuje pliki cookies. W dziale Polityka Prywatności mogą Państwo przeczytać o zasadach ich używania oraz ustawieniach przeglądarek internetowych. Korzystając z serwisu akceptują Państwo wymienione w Polityce prywatności postanowienia.